Aromaterapie

18.02.2023

Aromaterapie je jemný, neobyčejně účinný a propracovaný terapeutický systém, který využívá vůně rostlinných esencí u mnoha našich tělesných a duševních problémů, bolestí a nemocí. Jako lék i nezbytnou prevenci, jako přirozený nástroj k uzdravování bez nežádoucích vedlejších účinků. 

Esence, jinak též éterické nebo esenciální oleje, jsou velmi subtilní vonné látky, které se získávají z malých žlázek nacházejících se uvnitř nebo na povrchu rostlin, většinou procesem nazývaným destilace. Najdeme je v nepatrném množství nejen v listech a květech, ale také v plodech, míze, kůře, větvičkách i kořenech. Protože jde o nejvíce koncentrovanou formu účinných látek, které lze v rostlinné říši dosáhnout, jejich zpracovávání je nesmírně náročné. Každá esence vykazuje vysokou bioaktivitu a obsahuje široké spektrum, zpravidla stovky velmi účinných složek. Díky svému výjimečnému působení esenciální oleje posilují fyzické a psychické zdraví, ulevují od bolestí a stresů, přinášejí pomoc a pohlazení pro tělo i duši. Obnovují harmonii v našem životě a umožňují nám prožívat jej naplno a s radostí 

Aromaterapie využívá pro působení esencí na lidský organismus tři hlavní vstupní brány: čich, inhalaci a pronikání přes kůži. Čich je nejprimitivnější ze všech našich smyslů a je spojen s některými z nejstarších a nejhlubších částí mozku. Když dýcháme, molekuly esencí procházejí nosem ke specializovaným nervovým buňkám - receptorům, zvaným olfaktorické neboli čichové neurony. Jejich nervové impulzy putují přímo do limbického systému, části mozku, která se nejvíce zabývá přežitím, instinkty a emocemi. Mezi účinné způsoby využití aromaterapie patří inhalace, která je zvlášť vhodná pro potíže v oblasti dýchacího systému. Esence vstupují do plic a jejich účinné látky zde mohou velmi rychle a efektivně působit v celém svém rozsahu. Druhotně procházejí do krevního řečiště a jsou roznášeny po celém těle.

Molekuly esencí jsou dostatečně malé, aby mohly pronikat kůží. Procházejí epidermis (horní vrstvou kůže), dosahují dermis (hlubší vrstva kůže) a do krevních cév, což jim umožňuje cirkulovat ke všem oblastem těla.

PESTRÁ PALETA ÚČINKŮ
Esence nejsou jen vůně, mají v lidském organismu řadu léčivých účinků. Mezi nejvýraznější z nich patří antimikrobiální vlastnosti (protivirové, protibakteriální, protiplísňové), mají také pozitivní protizánětlivý vliv, některé působí dokonce jako přírodní antihistaminikum. Častým důvodem k použití esencí jsou vzhledem k jejich analgetickým vlastnostem různé druhy bolesti (hlavy, PMS, křeče, nadýmání ...).

Esenciální oleje vyvolávají v organismu produkci hormonů a látek, které plní funkci nervových přenašečů a díky tomu mají blahodárný vliv na depresivní nálady a posilují nervovou soustavu, navozují klidný spánek a uvolnění. Mezi jedněmi z mnoha dalších účinků zmiňme také posílení imunity a podporu trávení. Esence obsahují antioxidanty, které pomáhají předcházet poškození buněk a chrání před hromaděním toxického odpadu v kožních strukturách, čímž snižují projevy stárnutí. V přípravcích pro péči o pleť mohou mít esence díky pronikání do hlubších vrstev pokožky pozitivní účinek na optimalizaci procesu buněčné obnovy, zlepšení krevního oběhu a řešení problémů, jako je např. akné, ekzém a stárnutí kůže.

TŘI ÚROVNĚ PŮSOBENÍ
Esenciální oleje svými účinky podporují a uzdravují nejen náš fyzický organismus, ale harmonizují a vyrovnávají psychiku a současně jsou také připravené být pro nás neuvěřitelně prospěšnými a příjemnými duchovními průvodci. Protože člověk není jen tělo, má i svoje pocity, nálady, emoce a rozpoložení, duševně se vyvíjí...
Aromaterapie uchopí celý tento "balíček ingrediencí" a vytváří z něj sladěný, celistvý obraz.

1. Esence posílí tělo, zregenerují buňky, zvýší odolnost, podpoří každou skulinku, orgány, tkáně, krev, pokožku. Nabídnou nám citlivé a přirozené řešení kosmetických a zdravotních problémů:
» posilují imunitní systém
» napomáhají detoxikaci těla
» podporují dobré prokrvení tkání
» celkově posilují zdraví a tělesnou kondici

2. Esenciální oleje vyladí psychiku, zklidní bouři emocí, pozvednou nás ve chvíli oslabení a vyhoření, uvolní napětí, rozpustí stres a nalijí novou chuť do života. Jednotlivé silice nebo jejich směsi se používají pro:
» uvolnění a relaxaci
» zklidnění
» povzbuzení
» osvěžení
» harmonizaci těla i duše

3. Vědomé vnímání přirozených a čistých vůní a intuitivní výběr esencí přispívá k nalezení smysluplné cesty vlastním životem, po které pak můžeme jít bezpečně, doslova "rovnou za nosem". Esence jsou cenným společníkem a průvodcem našeho duševního vývoje i duchovního růstu.
Pomáhají nám:
» odkrýt uložené vzpomínky a zpracovat je
» milovat svůj život, o(d)pustit minulost a prožívat přítomnost
» nalézat skryté otázky a odpovědi na to, kdo jsme a kam jdeme
» každá esence má pro nás příběh, její osobitá vůně v sobě nese své schopnosti, témata, způsoby rozpomínání...

Esence je podstata, základ, voňavá "duše" rostliny. Malá kapka s velkolepým talentem a účinky. Dovede odkrývat mnohá skrytá tajemství a přinášet zdraví i úlevu do našich životů.
SYLVIE KRÁLOVÁ - časopis Vitae Energy

Levander

- klidná vyrovnanost
- snadné sebevyjádření
element OHEŇ, energie SUCHÁ a CHLADNÁ

Obsah: 10 ml  Cena: 460,- Kč/ 354,-Kč člen

Použijte několik kapek do difuzéru, aromalampy, koupele nebo kosmetiky.
Řiďte se správnou aromaterapeutickou praxí.

Geranium

- jistota, vnímavost, důvěra
element VODA a ZEMĚ, energie CHLADNÁ a VLHKÁ

Obsah: 10 ml Cena: 476,- Kč/ 366,- Kč člen

Použijte několik kapek do difuzéru, aromalampy, koupele nebo kosmetiky.
Řiďte se správnou aromaterapeutickou praxí. 

Ylang Ylang

- uvolnění - smyslnost - euforie
element OHEŇ, energie STUDENÁ a VLHKÁ

Obsah: 10 ml Cena: 488,- Kč/ 375,- Kč člen

Použijte několik kapek do difuzéru, aromalampy, koupele nebo kosmetiky.
Řiďte se správnou aromaterapeutickou praxí. 

Mint

- pozornost - tolerance - vizionářství
element ZEMĚ a DŘEVO, energie CHLADNÁ a SUCHÁ

Obsah:
10 ml Cena: 450,- Kč/ 346,- Kč člen

Použijte několik kapek do difuzéru, aromalampy, koupele nebo kosmetiky.
Řiďte se správnou aromaterapeutickou praxí.  

Sweet orange

- klid - přizpůsobivost - optimismus
element DŘEVO, energie TEPLOTNĚ A VLHKOSTNĚ NEUTRÁLNÍ

Příběh esence

Zapomněli jsme, jak chutná svěží probuzení, roztančené uvolnění a rozesmátý den? Esence pomeranče přináší doslova šťávu do života! Kde panuje únava, slabost, ochablost, starosti a napětí... tam je pomerančová sladkost esence na správném místě.

"Rajské plody života " jsou v našich vyprahlých příbězích často opomíjené a snadno, s klapkami na očích, padáme vysílením a žízniví. Nasajme životadárnou, mnoho stínů, chmur a strachů se tak rozplyne novým nádechem! Dovolme radosti a uvolnění vstoupit do našich životů. Nechejme se opojit lehkostí bytí.
Ve filmu "Jíst, meditovat, milovat" poradil léčitel/guru hlavní hrdince, ať se postará o "úsměv na svých játrech"... a tento úsměv umí vykouzlit právě pomeranč. Jak prosté! Smějme se játry a život nabere tu správnou šťávu! Tímto se rozproudí a uvolní energie solar plexu, zalije "úrodnou pánev" druhé čakry, odplaví stres, únavu i zakalené myšlenky a naleje elixír optimismu do všedních dní.

Použití aromaterapeutické esence Sweet Orange

antiseptické, antidepresivní, tonizační

Použití na tělesné úrovni

- stimuluje játra a tvorbu žluči (napomáhá trávení tuků), má tonizační účinek na žaludek, upravuje zažívání: vhodný u břišních křečí, bolestí, nechutenství, nevolnosti, nadýmání a říhání, zácpy
- mírní nevolnost, napětí a bolesti hlavy
- tiší bušení srdce

Použití z hlediska psychiky

- zklidňuje nervové vypětí, podporuje klidný spánek
- uvolňuje frustraci a popudlivost
- navozuje radost, rozpouští smutek a strachy
- vyrovnává extrémní výkyvy emocí
- pomáhá vyrovnat se s depresí (špatnou náladou, těžkými psychickými stavy) při nedostatku slunečního svitu, oblíbený především v zimních měsících

Účinky na duševní úrovni

- pomáhá lidem, kteří příliš lpí na řešení problémů po svém, aby si dokázali říci o pomoc a tím jim odlehčí od tíhy starostí
- podněcuje přizpůsobivost

Účinné ingredience

Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil

Obsah: 10 ml Cena: 299,- Kč/ 230,- Kč člen
Použijte několik kapek do difuzéru, aromalampy, koupele nebo kosmetiky.
Řiďte se správnou aromaterapeutickou praxí.   

© 2019 KLUB ENERGY PROSTĚJOV- přímé zastoupení společnosti ENERGY CZECH REPUBLIC a.s., Atrium- 2.patro, Hlaváčkovo nám. 1
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!