Infekční onemocnění vyvolaná koronarovirem

16.03.2020

V posledních týdnech stoupá u nás i v jiných zemích výskyt onemocnění koronavirem. Jak probíhá?
Projevuje se jako běžná chřipka. Rozdíl je pouze v déletrvající horečce, delší inkubační době a větší nakažlivosti. Takže ve zkratce: za 1-2 týdny po začátku infekce se objeví horečka, bolest kloubů a svalů, kašel, rýma... Vidíte? Nic strašlivého!

Podobně jako u chřipky i zde jsou rizikovou skupinou lidé oslabení buď nemocí, nebo věkem, tedy malé děti a staří lidé. Infekce se u nich může rozvinout natolik, že ji organismus nemusí zvládnout. Přenos se děje kapénkovou nákazou, takže hlavním pravidlem je na nikoho nekašlat a důsledně používat kapesník. 

PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ
Prevence je naprostý základ. Zahrnuje důsledné mytí rukou, například mýdlem Cytosan. Jste-li v častém kontaktu s lidmi, lze použít na dezinfekci rukou několik kapek Audironu. Vynikající strategií je také dezinfekce prostoru buď Spironem spray, nebo Spironem air určeným do aromalampy. Pokud cítíte potřebu podpořit prevenci dalšími produkty Energy, rozhodně sáhněte po Vironalu. Výrazně zvýšíte sílu těla pro imunitu, a tím se sníží riziko onemocnění. Toto lze aplikovat velmi dobře i u dětí od útlého věku. Při jakékoli (nejen této infekci) již při prvních příznacích použijte Grepofit - a to tak, že zvolíte buď nosol u rýmy, nebo spray na bolesti v krku, při ostatních příznacích kapsle či kapky. Přidá-li se horečka, nasadíme Drags Imun, a pokud to nestačí, vynikajícím pomocníkem je Cistus incanus. Pokud jste příslušníky rizikové skupiny starších lidí, doporučuji poněkud jiný přístup. Zde je třeba posílit celý organismus, aby lépe čelil této výzvě. Vhodné je Revitae, ideálně v kombinaci s King Kongem a opět Vironalem. Jestliže by přece jen došlo k onemocnění, pak platí stejný postup, jak byl popsán výše. Pro všechny lze kdykoli na podporu obranyschopnosti použít ještě zelené potraviny, a to Barley, Sea Berry, Goji, Nigella Sativa nebo Himalayan Apricot.

Pokud byste onemocněli virózou podobnou chřipce, nemusíte se hned bát. Není až tak závažný důvod, ale přesto nepodceňte jednu věc. Důsledný klid na lůžku, opravdu nemoc vyležet! Pozor též na to, že počáteční příznaky mohou být mírné. Po odeznění akutního stadia je třeba dopřát si čas na regeneraci, kterou lze podpořit Stimaralem a Probiosanem Inovum. Tak rychle obnovíte rovnováhu v organismu. Imunitu pak dlouhodobě podpoří Imunosan.

MUDr. ALEXANDRA VOSÁTKOVÁ