Červen a TČM

03.06.2024

Červen, který podle TČM je měsícem patřící elementu oheň. Z orgánů je nejcitlivější v tomto období tenké střevo.

Tenké střevo je uloženo mezí žaludkem a střevem tlustým. Jeho celková délka může dosahovat až 7 metrů. Je plné kliček a řasení, čímž se jeho plocha ještě zvětšuje. Je dalším, velice důležitým orgánem pro trávení. Zpracovává a štěpí na malinké částečky veškerou potravu a tekutiny, aby se skrze jeho stěnu mohly potřebné živiny dostat do těla. Co se nevyužije, pokračuje dál do střeva tlustého a ven. Proto je velikost jeho plochy a kondice jeho sliznice pro nás tak podstatná.

Pohledem TČM zde probíhá, jednoduše řečeno třídění čistého od kalného a to nejen na fyzické úrovni, ale i na psychické. Dalo by se také říci, že energie tenkého střeva rozhoduje o čistotě myšlení, soudnosti a rozlišování. Pokud je tato funkce jakkoliv narušena, je narušen následně i celý náš systém. Na fyzické úrovni jsou to různé trávící obtíže, poruchy v přijímání živin apd. Na psychické úrovni se nerovnováha může projevit přílišnou kritičností, cynismem, nepružností či lehkovážností. V pozadí se většinou odehrává strach o vlastní existenci.

A když přejdeme k produktům Energy a červnové akci, máme tu opět přímé zacílení.
Korolen + Mycocar podpoří srdce a psychiku. Srdce je párovým orgánem tenkého střeva a velice úzce spolu souvisí. Oba produkty skvěle působí na naše emoční "rozbití". Mycocard neobsahuje třezalku a je tak vhodný i pro vás, kdo užíváte např. antidepresiva.

A ještě jedna mimořádná akcička: Probiosan/ Probiosan Inovum + Audiron. ( lze takto získat 1x na 1 reg. číslo).

Zdravá mikroflóra je zásadní nejen pro to, jak se cítíme, ale taky jak myslíme. Emoce a pocity se prokreslují do břicha. Nejvíce zřetelné je to u dětí, když jsou v nepohodě, tak je bolí bříško. Probiotika by se měla tělu doplňovat daleko častěji, než jen po léčbě antibiotiky, protože strava plná konzervantů a uměle zpracovaných potravin, nepříznivě zasahuje právě do střevní mikroflóry. Dokonce se zjišťuje že za sníženou funkcí štítné žlázy často stojí právě špatný střevní mikrobiom.

Probiosan
obsahuje mimo jiné Chlorellu, jeho působení je tak zaměřeno více na střevo.
Probiosan Inovum mimo jiné obsahuje betaglukany, čímž je jeho účinek povýšen na imunitu podporující, zejména u opakujících se onemocnění a dlouhých rekonvalescencí.

A Audiron? Ten pomáhá při zánětech středouší, je vhodný k ošetření povrchových ran a různých kožních projevů, které nás zejména na dovolené můžou potkat.

© 2019 KLUB ENERGY PROSTĚJOV- přímé zastoupení společnosti ENERGY CZECH REPUBLIC a.s., Atrium- 2.patro, Hlaváčkovo nám. 1
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!