Vyčistěte si hlavu!

06.09.2022

Hlava je sídlem lidské mysli. Vznikají zde nejen myšlenky, ale i emoce, které společně ovlivňují naše jednání, pocity a schopnost kvalitně prožívat každý den. Je to místo s nejbohatším zastoupením reflexních zón na lidském těle, které je zároveň nejvíce vystaveno všem okolním vlivům. Slunečním paprskům, horku, chladu, větru a každodennímu znečištění. 

Ve snaze vypadat skvěle a "vyčistit si hlavu" se uchylujeme ke stereotypům, které mají často zcela opačný efekt nežli ten původně zamýšlený. Podle údajů z minulého roku devět z deseti lidí stále ještě preferuje "běžný" šampon. Ten se jako běžný ale samozřejmě vůbec netváří... Nabídne hustou konzistenci, bohatou pěnu a ten důležitý, pro mnohé možná nejdůležitější efekt - senzační optickou péči. 

Na druhou stranu však z větší části obsahuje syntetické sloučeniny a jako bonus i škodlivé chemikálie, které jsou zátěží nejen pro lidské tělo, ale i přírodu kolem nás. Běžný šampon obsahuje v průměru 85 % syntetických složek, 12 dráždivých sloučenin, 9 v přírodě nerozložitelných složek, které se v milionech tun dostávají do vody, půdy, a způsobují tak sekundární kontaminaci, které jsme vystaveni všichni společně... Kruh se uzavírá. Žádná jiná část našeho těla s výjimkou pleti není tak často vystavena "syntetické chemii" jako vlasová pokožka a vlasy. V této souvislosti si nelze nevšimnout, že právě pokožka hlavy je ve "druhé polovině života" nejčastějším místem výskytu nejrůznějších kožních postižení: lupénky, ekzému, plísní nebo seboroické dermatitidy. 

Občasné zatížení totiž naše tělo hravě snese, ale denní zátěž v letech nebo desítkách let je silný kalibr i pro tak zázračný mechanismus, kterým náš organismus je. 

NEZASLOUŽÍ SI VAŠE HLAVA VÝJIMEČNOU PÉČI? 

Pokud chcete jemnou a šetrnou péči, můžete zvolit jeden z mnoha přírodních šamponů, které dnes na našem trhu naštěstí jsou. Nebo můžete jít ještě o pořádný krok dále a zvolit ten, který je nejen přírodní, ale svým složením a působením pečuje, regeneruje a chrání... Šampon terapeutický! 


VYZKOUŠEJTE NOVÝ PENTAGRAM® ŠAMPONŮ 

Po roce dlouhého vývoje a ještě náročnějšího testování se k vám během léta dostaly zcela nové, od podlahy přepracované šampony z řady Pentagramu®. Tedy skoro celého Pentagramu®. Budou totiž prozatím jen tři: Artrin, Ruticelit a Protektin. 

Deset let staré složení nahradí na základě nových poznatků zcela nová koncepce. Stále obsahuje pouze přírodní nebo přírodně identické složky, které dobře myjí, dokáží vykouzlit "tak akorát" bohatou pěnu a vlas ošetří nejnovějšími přírodními polymery, jež se postarají o estetickou část vašeho nového zážitku. 

Srdcem, motorem a klíčovou ingrediencí jsou však nám dobře známé původní pentagramové bylinné extrakty v bohaté, funkční a terapeutické koncentraci (nyní téměř ve dvojnásobném poměru vůči základu) a přírodní, aromaterapeutické esence. Jejich působení je přitom snadno doložitelné... Stačí si vyzkoušet dva různé šampony. Každý z nich udělá s vlasem jinou práci, dosáhnete jiného účinku... Prostě výsledek bude viditelně odlišný. 

Vezmeme-li v úvahu, že extrakt a silice jsou u jednotlivých šamponů jediným odlišujícím se prvkem celého složení (základ je vždy stejný), tak i přesto, že průměrně zůstávají v kontaktu s pokožku pouze 40-50 vteřin, je zcela zřejmé, jak důležitá a funkční tato část celé formule je. Právě ona poskytuje "regenerační a léčebný" efekt, který je možná na první pohled skrytý, ale svým jemným a pravidelným působením pracuje denně v náš prospěch. 

ŠAMPONY V TOM NEJSOU SAMY 

Podobnou paralelu můžeme bez potíží aplikovat též na přírodní mýdla. V našem případě sice nejsou nová, zato je citelná jejich současná renesance. Mnoho zákazníků se vrací k tradičním řešením a mezi ně patří i přírodní glycerinová mýdla. Bezzátěžový snadno recyklovatelný obalový materiál a absence chemie znamenají příznačný Rubikon. Stejně jako u šamponů, i v našich mýdlech jsou obsažené pentagramové bylinné extrakty a aromaterapeutické silice. Jejich vysoký terapeutický podíl harmonizuje a pečuje doslova o každý centimetr kůže, která je pro změnu zase největším orgánem našeho těla. Takže přírodní šampon a mýdlo? Ano, to dává s(mysl)...

Vitae Energy

© 2019 KLUB ENERGY PROSTĚJOV- přímé zastoupení společnosti ENERGY CZECH REPUBLIC a.s., Atrium- 2.patro, Hlaváčkovo nám. 1
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!