5 tipů, jak ochránit zvířecí kamarády v podzimním období

11.09.2019

Podzimní nádherně barevné scenérie a slábnoucí sluneční paprsky lákají na procházky do přírody. Aby si krásy podzimu užili i vaši zvířecí kamarádi, připravili jsme pro vás několik tipů, jak je preventivně chránit před nachlazením nebo jim pomoci se zdravotními problémy, typickými pro toto období. 

1. NA NACHLAZENÍ A INFEKCE VIROVET A KINGVET
Stejně jako u lidí dochází v tomto období i u zvířat nejčastěji k prochladnutí. Jakmile se projeví prvotní příznaky v podobě vodnaté rýmy, slzení, kýchání nebo zarudlých očí, začněte zvířeti co nejdříve podávat Virovet. Propuknutí onemocnění můžete v této fázi ještě zabránit. Pokud se však přidá infekce a kašel a rýma se "rozjedou" naplno, sáhněte raději po Kingvetu. Ten ovlivňuje pohyb řasinkových buněk, které na sliznicích dýchacích cest posouvají hlen s nečistotami a tím pádem je rychleji dostávají z organismu. A jak před prochladnutím chránit vašeho domácího mazlíčka preventivně? Ideálním pomocníkem je v tomto případě Omegavet. Pomocí nenasycených mastných kyselin a vitaminu D významně podporuje imunitu a navíc zlepšuje kvalitu kůže a srsti, které tělo před prochladnutím lépe chrání.

2. POSÍLENÍ LEDVIN RENOVETEM
V podzimním studeném počasí může také docházet ke zhoršování projevů nemocných ledvin. Mezi ty nejčastější patří časté močení, odmítání potravy nebo zvýšená teplota. Pokud má zvíře ledviny již poškozené, doporučujeme nasadit Regavet a Fytovet. Při prevenci u zvířat se zdravými ledvinami sáhněte po Renovetu a Fytovetu.

3. S BOLESTÍ KLOUBŮ POMŮŽE SKELEVET
Chladnější počasí zhoršuje také chronické bolesti kloubů a artrózu. V tomto případě jsou v rámci prevence ideálními pomocníky Skelevet, Kingvet a Renovet.

4. KOŽNÍ PLÍSNĚ ELIMINUJÍ GYNEVET A OMEGAVET
Dalším zdravotním problémem, a to nejen v tomto období, může být nepříjemná kožní plíseň neboli dermatofytóza. Kočky trápí celoročně, ale u psů byl její zvýšený výskyt zaznamenán právě na podzim a v zimě. Jedná se o nepříjemné onemocnění spojené se změnami na kůži, srsti a někdy i drápech. U plísní obecně je velmi důležité posílení kůže a zvýšení její odolnosti a imunity. V tomto případě je nejvhodnějším pomocníkem Gynevet v kombinaci s Omegavetem. Ložiska na kůži doporučujeme také potírat Audivetem. Při jejich větším rozsahu se však nevyhnete chemickým antimykotikům. Vzhledem k tomu, že základ imunity máme ve střevech, je na místě Probiovet, jenž pomáhá udržovat přirozenou střevní mikroflóru.

5. PREVENCE PARAZITÁRNÍHO ONEMOCNĚNÍ S GYNEVETEM
Na přelomu léta a podzimu se u zvířat také často vyskytuje parazitární onemocnění trombikulóza. Larvy parazita zvaného sviluška (Neotrombicula autumnalis) číhají v trávě a na keřích na hostitele. Pes bývá jejich častou obětí. Způsobují mu silnou svědivost, proto si napadená místa líže a drbe. Preventivně mu proti napadení tímto parazitem pomůže Gynevet.

Každé roční období a pobyt v přírodě přináší možná zdravotní rizika, což by však nemělo převážit fakt, že tento způsob trávení času má na nás velmi pozitivní vliv. Nabíjí nás energií a předchází negativním myšlenkám, které mohou vést ke smutku a depresím. Proto vyrážejte do přírody tak často, jak je to jen možné! 

TEXT: MARCELA POSPÍŠILOVÁ 

© 2019 KLUB ENERGY PROSTĚJOV- přímé zastoupení společnosti ENERGY CZECH REPUBLIC a.s., Atrium- 2.patro, Hlaváčkovo nám. 1
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!