Bylinné čaje 

21.02.2023

Zdraví prospěšné účinky bylin lze velmi dobře využít ve formě čajů a odvarů. Účinné látky jsou ve většině případů rozpustné ve vodě a po kratší či delší době varu se uvolňují z rostlinné hmoty do vodného roztoku.Tento způsob užívaní bylin je tradiční a velmi účinný. Léčebné látky totiž daleko snadněji prostupují do těla, a pokud se čaj popíjí po malých dávkách po celý den, efekt je intenzivnější než při aplikaci stejné dávky jednorázově. Voda je velmi silné informační medium a při vaření do ní přecházejí kromě účinných látek také bylinné bioinformace.

Lapacho 

Je získáván z vnitřní, červené kůry stromu Lapacho, jehož domovinou je Brazílie, Bolívie, Peru, severní Argentina a Paraguay. Přirozeně se vyskytuje ve vzácných lesních porostech, přičemž některé ze stromů jsou staré až 700 let. Je oblíbený po celém světě, díky svým účinkům.
Účinné ingredience: Sušená drcená vnitřní kůra stromu Tabebuia serratifolia. 
Obsah: 105 g   Cena: 241,- Kč / člen 185,- Kč

Chanca Piedra 

Původními obyvateli Amazonie je nazýván "lamač kamenů". Již po generace jej používají na všechny obtíže urologického charakteru. Stal významnou léčivkou tradiční ajurvédské medicíny. 
Účinné ingredience: Sušená drcená nať rostliny Phyllanthus niruri. 
Obsah: 105g   Cena: 254,- Kč / člen 195,- Kč

Uncaria tomentosa (kočičí dráp, vilcacora)

Uncaria roste v nížinných tropických pralesích Střední a Jižní Ameriky, zejména pak v oblasti Peru. Domorodými kmeny je tato liána používána již minimálně 2 000 let. Informace o zázračných vyléčeních a důkazy o mimořádných vlastnostech této rostliny podnítily zájem farmaceutických firem na celém světě.
Účinné ingredience: Sušená drcená kůra rostliny Uncaria tomentosa. 
Obsah: 55g   Cena: 176,- Kč / člen 135,- Kč

Smilax officinalis

Smilax lékařský pochází z oblasti Střední Ameriky a Západní Indie. Je oblíbeným prostředkem lidového léčitelství, ale i součástí mnoha moderních farmaceutických přípravků. Velmi často se pije ve směsi s Lapachem (v poměru 1:1).
Účinné ingredience: Sušený drcený kořen rostliny Smilax officinalis. 
Obsah: 105g Cena: 241,- Kč / člen 185,- Kč

Tribulus terrestris (kotvičník zemní)

Tato drobná chlupatá léčivka pochází původně z písčitých mořských pobřeží Číny a Japonska. 
Účinné ingredience: Sušená drcená nať rostliny Tribulus terrestris. 
Obsah: 105g   Cena: 241,- Kč / člen 185,- Kč

Maytenus ilicifolia

Roste v lesích i v travnatých oblastech Brazílie, Paraguaye, Uruguaye a Argentiny. Kolem 90 % listů M. ilicifolia se získává přímo z volné přírody.
Účinné ingredience: Sušená drcená nať rostliny Maytenus ilicifolia. 
Obsah: 105 g   Cena: 241,- Kč / člen 185,- Kč

© 2019 KLUB ENERGY PROSTĚJOV- přímé zastoupení společnosti ENERGY CZECH REPUBLIC a.s., Atrium- 2.patro, Hlaváčkovo nám. 1
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!