Bylinné čaje

11.01.2019

Zdraví prospěšné účinky bylin lze velmi dobře využít ve formě čajů a odvarů. Účinné látky jsou ve většině případů rozpustné ve vodě a po kratší či delší době varu se uvolňují z rostlinné hmoty do vodného roztoku.Tento způsob užívaní bylin je tradiční a velmi účinný. Léčebné látky totiž daleko snadněji prostupují do těla, a pokud se čaj popíjí po malých dávkách po celý den, efekt je intenzivnější než při aplikaci stejné dávky jednorázově. Voda je velmi silné informační medium a při vaření do ní přecházejí kromě účinných látek také bylinné bioinformace.

Lapacho 

Je získáván z vnitřní, červené kůry stromu Lapacho, jehož domovinou je Brazílie, Bolívie, Peru, severní Argentina a Paraguay. Přirozeně se vyskytuje ve vzácných lesních porostech, přičemž některé ze stromů jsou staré až 700 let. Díky svým antibiotickým účinkům působí proti bakteriím a plísním. Pomáhá u onemocnění nervové soustavy. Vhodný je u zánětů žaludku, onemocnění jater, po prodělané borelioze nebo mononukleóze, u diabetu. Zevně jej lze využít při kožních a gynekologických obtížích.  Účinné ingredience: Sušená drcená vnitřní kůra stromu Tabebuia serratifolia. 
Obsah: 105 g   Cena: 189 Kč / člen 189 Kč

Chanca Piedra 

Původními obyvateli Amazonie je nazýván "lamač kamenů". Již po generace jej používají na všechny obtíže urologického charakteru. Stal významnou léčivkou tradiční ajurvédské medicíny. 
Obsahuje vysoké množství alkaloidů uvolňujících hladkou svalovinu specifickou pro močový a žlučový trakt, což napomáhá přirozenému vypuzení kamínků a regeneraci. Má diuretické účinky, je vhodný u zánětů močového měchyýře, prostaty a ledvin. Napomáhá při poruchách trávícího traktu, průjmu, zácpě nebo nadýmání, u žaludečních nebo střevních infekcích.
Účinné ingredience: Sušená drcená nať rostliny Phyllanthus niruri. 
Obsah: 105g   Cena: 189 Kč / člen 145 Kč

Uncaria tomentosa (kočičí dráp, vilcacora)

Uncaria roste v nížinných tropických pralesích Střední a Jižní Ameriky, zejména pak v oblasti Peru. Domorodými kmeny je tato liána používána již minimálně 2 000 let. Informace o zázračných vyléčeních a důkazy o mimořádných vlastnostech této rostliny podnítily zájem farmaceutických firem na celém světě. Velmi významně podporuje správnou funkci imunitního systému. Lze jej užívat při infekcích způsobených viry, bakteriemi a plísněmi, alergiích, astmatu a při kardiovasculárních chorobách.
Účinné ingredience: Sušená drcená kůra rostliny Uncaria tomentosa. 
Obsah: 55g   Cena: 134 Kč / člen 103 Kč

Smilax officinalis

Smilax lékařský pochází z oblasti Střední Ameriky a Západní Indie. Je oblíbeným prostředkem lidového léčitelství, ale i součástí mnoha moderních farmaceutických přípravků. Velmi často se pije ve směsi s Lapachem (v poměru 1:1).
Smilax podporuje imunitní systém, má protizánětlivé, tonizační, anabolické a antioxidační účinky. Podporuje vylučování odpadních solí z těla. Snižuje výskyt alergií, ekzémů, akné a nečisté pleti. Harmonizuje hormonální systém.
Účinné ingredience: Sušený drcený kořen rostliny Smilax officinalis. 
Obsah: 105g Cena: 189 Kč / člen 145 Kč

Tribulus terrestris (kotvičník zemní)

Tato drobná chlupatá léčivka pochází původně z písčitých mořských pobřeží Číny a Japonska. 
Stimuluje v těle tvorbu testosteronu a estrogenu, jeho účinek se využívá u neplodnosti a při léčbě pohlavních chorob, podporuje sexuální výkonnost. Pomáhá také při zvětšení prostaty a klimakterických potížích. Zlepšuje trávení, zvyšuje sekreci žluči a žaludečních šťáv. Používá se u chorob ledvin a močového měchýře, působí močopudně. Zlepšuje regenerační schopnosti organismu po nemoci nebo při vyčerpání.
Účinné ingredience: Sušená drcená nať rostliny Tribulus terrestris. 
Obsah: 105g   Cena: 189 Kč / člen 145 Kč

Maytenus ilicifolia

Roste v lesích i v travnatých oblastech Brazílie, Paraguaye, Uruguaye a Argentiny. Kolem 90 % listů M. ilicifolia se získává přímo z volné přírody. Používá se zejména při trávících obtížích, žaludečních vředech, na špatně se hojící rány, vyrážku a kožní problémy. Harmonizuje hormonální systém. Snižuje nebezpečí vzniku osteoporózy. Je významným zdrojem vápníku a hořčíku, proto ovlivňuje pevnost kostí a pružnost chrupavek, snižuje otoky dolních končetin. Zklidňuje, zlepšuje paměť a podporuje koncentraci.
Účinné ingredience: Sušená drcená nať rostliny Maytenus ilicifolia. 
Obsah: 105 g   Cena: 189 Kč / člen 145 Kč