Mezidobí země

01.05.2024

Na konci dubna a na začátku května se nacházíme v tzv. mezidobí země. Je to prostor mezi změnami dvou energií. Čas integrace, odpočinku, uzemnění, do-pochopení a usebrání nebo možná řekněme nalezení rovnováhy, než se nám otevřou témata nová. Příště nás už bude čekat ohnivá letní energie spojená se srdcem, tenkým střevem, cévním systémem a radostí.

Zemi podporující produkty z Energy jsou jednoznačně kaše Gaja, QI drink, Maca, Gynex, Cytovilal a Mycopan.

Podle orgánových hodin TČM je přicházející květen prvním měsícem energie ohně a je spojený se srdcem. Na srdce se TČM dívá dvěma pohledy. Jeden je ten, který je běžně známý, srdce jako orgán z masa a krve, který zajišťuje svým pravidelným pumpováním tok krve v cévním řečišti. Krví jsou rozváděny živiny do celého těla. Na to, aby mohlo tuto práci vykonávat potřebuje dostatek energie. Energii získává dvěma základními způsoby - ze stravy a ze vzduchu. Když není kvalitní plnohodnotná strava a chybí čistý vzduch, tělo jede na dluh a dluhy se vždy musí splatit.

Srdce je pohledem TČM také nejvýznamnějším emočním orgánem. I když každý orgán má své emoční projevy, tak srdce je všechny zaštiťuje. Jeho emocí je radost.

Všechny emoce k našemu životu patří, je to energie, která má své projevy. Emocí se není třeba bát a určitě není dobré je potlačovat. Můžeme se na ně dívat jako na informace, které nám něco sdělují. Strach nás např. informuje o tom, že situace pro nás může být nebezpečná a tak si máme dát pozor. Vztek, že nás něco nebo někdo omezuje, že zasahuje příliš do našeho osobního prostoru. Smutek nám připomíná, že jsme přišli o něco, co nám bylo blízké, ale že je na čase se taky posunout dál. Radost, že tohle je to, co nás baví a osvěžuje.

Mluvím zde o zdravých projevech emocí. Pokud jsou příliš intenzivní nebo trvají dlouho, oslabují orgány v těle a stejně jako fyzické bolesti i ony jsou následně projevem jejich nerovnováhy. Když zůstanu u srdce, přílišná energie radosti, neustálý smích a nebo naopak neschopnost radovat se dávají informaci, že v energii ohně, resp. srdce je nějaká nerovnováha.

Vyhýbání se nepříjemným emocím a jejich potlačování vede k blokádám uvnitř těla. Emoce tzv. chtěné a nechtěné nelze od sebe oddělit.

Výbornými produkty v tomto tématu jsou např. Mycocard, Korolen, Stimaral. U Korolenu pozor, obsahuje třezalku a ta je kontraindikací při užívání antidepresiv. Naopak Mycocard je bezpečný a velice účinný.

Květnová akce s tématem ohně a srdce souvisí také. Jak jsem již výše psala, díky srdci krev proudí do celého těla. Srdce má takto velice blízký vztah ke krvi a její výživě, protože i ono samo je krví vyživováno. Kvalita krve tak ovlivňuje i práci srdce. A s tím nám můžou pomoci právě produkty z květnové akce - Fytominerál + Betafit.

Fytominerál je jedinečným zdrojem minerálních prvků. Dodává železo, hořčík, zinek, selen, vápník... téměř všechny minerály, co známe i ty stopové. Jeho koloidní, přírodní forma je pro tělo přirozená, vstřebatelnost až 98% a pro tělo nezatěžující.

Betafit je produkt z červené řepy, kopřiv přesličky rolní, truskavce ptačího a rutinu. Jeho výraznou schopností je čistit krev, střeva i mozek od různých těžkých kovů i volných radikálů. Podporuje krvetvorbu, zlepšuje stav cévních stěn. Pomáhá při křečových žilách i hemoroidech. Vyplavuje usazeniny z kloubů, takže ho jistě ocení ti, kteří mají projevy na těle jako je dna, revma apd. Odkyseluje také organismus a tím ovlivní regeneraci celého systému.

Krásný květen plný radosti 
Hanka

© 2019 KLUB ENERGY PROSTĚJOV- přímé zastoupení společnosti ENERGY CZECH REPUBLIC a.s., Atrium- 2.patro, Hlaváčkovo nám. 1
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!