Zelené potraviny - oleje

13.01.2019

Organic Nigella Sativa

Doplněk stravy. Olej ze semen černuchy seté (Nigella Sativa). Legendární olej faraonů starověkého Egypta. Kleopatra a Nefertiti oceňovaly jeho účinky pro krásu, Hippokratés a Avicenna zase výrazný terapeutický efekt. Energetická charakteristika: Černuchu můžeme vnímat jako ochránce "orgánových práv". Stará se o patřičné doplňování sil člověka (o zabezpečení správného trávení a dýchání), jako odpovědný správce reguluje toky energií v organismu, a přispívá tak k optimálnímu řízení procesů v těle. 
Užívá se  podporu trávení a dobré kondice žaludku, jater a střev, tlumí nadýmání či průjmy. Používá se při léčbě chorob souvisejících s dýchací soustavou včetně astmatu, bronchitidy a nachlazení. Obsahuje hořčinu nigellin, která zmírňuje průduškové spazmy a výrazně pomáhá odhlenění. Objem: 100 ml   Cena: 325 Kč / člen 250 Kč

Organic Sacha Inchi

Doplněk stravy. Terapeutický olej z peruánské oblasti Jižní Ameriky. Olej obsahuje až 90 % nenasycených mastných kyselin zastoupených v ideálním poměru a dosahujících mimořádně vysoké vstřebatelnosti - 96 %. Podíl omega-3 kyselin je přitom nejméně 48 %, což je 13x více, než obsahuje například losos.
Mimo těchto kyselin je olej zdrojem bílkovin, jodu nebo vitaminů A a E. 
Energetická charakteristika: Sacha Inchi nabízí srovnání, vyrovnání energií našeho organismu. Harmonizací všech dějů spěje k jeho stabilitě a díky tomu k lepším výsledkům jak v oblasti tělesných orgánů, tak na poli psychiky a potažmo třeba i pracovních výkonů. Je ideální pro užívání v jakémkoliv věku. Od nejmenších dětí po seniory 
Objem:
100ml   Cena: 325 Kč/ člen 250 Kč

Himalayan Apricot oil

Doplněk stravy. Ručně zpracovaný a za studena lisovaný olej z meruňkových jader pocházející z divokých meruňkových sadů v úrodném údolí Kašmíru pod štíty himálajských hor. Je zdrojem provitaminu A, vitaminu C i skupiny B včetně kyseliny listové a jako jediný obsahuje unikátní vitaminy B15 a B17. Z minerálních látek obsahuje železo, hořčík, vápník, draslík, měď, fosfor a křemík, dále nenasycené mastné kyseliny. 
Energetická charakteristika: Himalayan Apricot účinně stimuluje naše duševní schopnosti, napomáhá ke zlepšení pocitu svěžesti, uvolňuje a celkově zklidňuje.
Účinné látky: Olej z meruňkovyých jader je zdrojem provitaminu A, vitaminů skupiny B včetně kyseliny listové (jako jediný aké obsahuje unikátní B15 a B17) a vitaminu C. Z minerálních látek obsahuje železo, hořčík, vápník, draslík, měď, fosfor a křemík, dále též nenasycené mastné kyseliny. 
Objem: 100 ml Cena: 325 Kč / člen 250 Kč

Organic Sea Berry Oil

Doplněk stravy. Olej získávaný výhradně ze semen pomocí velmi šetrné extrakce, která zachovává plné spektrum účinných látek. Ty jsou navíc u tibetského rakytníku až v násobně vyšších koncentracích oproti druhům sibiřským a evropským. Obsahuje přírodní koncentrát vitaminů A, B1, B2, B6, D, E, F, K, P (rutin), dále karotenoidy, flavonoidy, kyselinu listovou, organické kyseliny, třísloviny a minerální soli, důležité esenciální mastné kyseliny omega-3, -6, -9. Semena jsou také zdrojem vzácné kyseliny omega-7, která se jinak v přírodě vyskytuje velmi zřídka. 
Energetická charakteristika: Rakytník je velmi skromný na stanoviště a živiny, jeho užívání proto výrazně pomáhá při neprospívání a nespecifických problémech. Urychluje a usnadňuje regeneraci organismu. 
Obsah: 30ml   Cena: 442 Kč / člen 340 Kč