V dubnu stále kraluje dřevo

06.04.2024

Rychlý růst všeho, zelená kam se člověk podívá, ale taky větrno. Vítr k jaru patří, stejně jako teplo k létu nebo sychravo k podzimu. Otázkou je jen míra. Letošní teplé a větrné počasí nám může trošku "zavařit", zejména pokud nejsou játra v té nejlepší kondici. V dubnu se nerovnováha tohoto orgánu může více projevit a nemusí jít pouze o příznaky trávícího charakteru. Bolesti hlavy, stěhovavé bolesti po těle, slzení očí, ekzémy, alergie, pálení žáhy, problémy se šlachy a vazy, zatuhlá šíje, ale také výraznější emoce jako je vztek, agrese...tohle jsou některé příznaky, které nás informují, že naše játra potřebují opečovat.

Stejně jako vítr venku vyhání zimu a smetí ze všech koutů, tak stejné je to v našem těle. Tady si vítr můžeme představit jako emoci hněvu. Nespokojenost a vztek upozorňují na něco, co vnímáme jako omezující nebo ohrožující. Je to tvůrčí energie, která nás směřuje ke změně, tvoření, akci. Opět připomínám, záleží však i tady na míře. Zdravě se naštvat, vymezit si prostor nebo "bouchnout do stolu" je pro naše tělo mnohem blahodárnější než s křečovitým úsměvem na tváři potlačovat energii uvnitř, která se chce projevit a dát nám nový směr. Potlačování energie v těle a popírání pocitů vede časem k nemocem, které se potom už těžko popírají. Energie je pohyb a pohyb je život!


Do jídelníčku zařazujeme zelené, venku už je toho celkem dost, co se dá použít na talíř. I Tomáš Baťa věděl, že zdravé jídlo a dostatek tekutin je základ. Dokonce prý, když vedoucí na pracovišti, nezajistili dostatek vody pro zaměstnance v továrně, byli pokutování, protože emoce, jak říkával, je potřeba vymočit.

A co z Energy? 

V dubnu opět velká akce na zelené potraviny a oleje. Chlorella, zelený ječmen, spirulina, rakytník, maca, matcha, ambrosie, aguaje, acai...z olejů Himalayan Apricot, Nigella Sativa, Sacha Inchi. Vše, čím náš jarní jídelníček můžeme snadno a efektivně obohatit o to nejlepší z přírody. Vitamíny, minerály, bílkoviny a oleje v té nejčistší a nejpřirozenější formě.

Pokud však naše játra potřebují více poladit Regalen, Mycohepar, čaj Chanca Piedra a z krémů Protektin jsou přímo směřující k nim.
© 2019 KLUB ENERGY PROSTĚJOV- přímé zastoupení společnosti ENERGY CZECH REPUBLIC a.s., Atrium- 2.patro, Hlaváčkovo nám. 1
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!